برچسب زدن روی متن در تلگرام

در ادامه بحث ترفندهای تلگرام  به برچسب زدن متن در تلگرام رسیدیم که با استفاده از این امکان می توان به متن ها برچسب زد تا در هنگام جستجو به راحتی در دسترس شما باشند. برای این کار فقط کافی است به ابتدای متن خود # را اضافه کنید و در هنگام نیاز در قسمت جستجو صفحه، فقط # را تایپ کنید تا همه برچسبها برای شما ظاهر شود.

ما در این آموزش سعی کردیم شما را بیشتر با ترفندهای تلگرام آشنا کنیم امید است مورد استفاده شما قرار گیرد، در صورتی که شما اطلاعات بیشتری نسبت به ترفندهای تلگرام دارید ما را در تکمیل این مقاله از طریق نظرات خود یاری کنید.

 

ساخت استیکر تلگرام

ساخت استیکر به این روش را باید فقط با دستگاهایی که روی آن تلگرام نصب شده است اجرا کنید.

ساخت سوپر گروه در تلگرام

از جدیدترین ترفندهای تلگرام که در نسخه جدید تلگرام، این امکان وجود دارد می توان گروه هایی با بیش از 200 عضو تا ظرفیت 1000 کاربر ایجاد کرد که به این دسته از گروه ها سوپر گروه می گویند.
برای ساخت سوپر گروه در تلگرام دو مورد نیاز است.
1- داشتن گروه با 200 کاربر
2-دانلود یا ارتقا به آخرین ورژن تلگرام

مدیریت کش و پاک کردن فایل های اضافی در تلگرام

کش (منظور فضای مورد اشغال فایل ها می باشد) : این فایل ها مزاحمت زیادی در سرعت و حافظه گوشی های هوشمند ایجاد می کند، برای جلوگیری از این که سرعت گوشی شما پایین نیاید پیشنهاد می شود که فایل های اضافی را حذف کنید برای این کار راه هایی وجود دارد که در مقاله ترفندهای تلگرام به بخشی از آن اشاره می کنیم.
پس از اجرای برنامه تلگرام در قسمت settings گزینه Cache Settings را انتخاب کنید. پس از انتخاب با سه گزینه روبرو خواهید شد.

قرار دادن لینک بر روی متن در تلگرام

در آخرین نسخه از تلگرام این امکان وجود دارد که روی متن های ارسالی خود لینک قرار دهید تا کاربر با لمس متن به لینک مورد نظر هدایت شود. اگر قصد چنین کاری را دارید اپلیکیشن خود را به آخرین نسخه، ارتقا داده و طبق دستور زیر عمل کنید:
ابتدا ربات bold را باید فعال کنید برای این کار کافیست bold@ را تایپ کنید، سپس طبق فرمول زیر عمل کنید:

@bold [matn](link)

عوض کردن پس زمینه تلگرام

اگر از ظاهر تلگرام خود خسته شدید و میخواهید پس زمینه ی پیش فرض آن را تغییر دهید ، تلگرام این قابلیت و داره که بتوانید بک گراند مسنجر خود را عوض کنید.

برای این کار ابتدا وارد مسنجر خود شوید و گزینه ی منو یا سه خط بالای تلگرام را انتخاب کنید.

پاکسازی تاریخچه

اگر حافظه گوشی شما هم، جواب این همه اطلاعات را نمی دهد، نگران نباشید. تنظیمات اولیه تلگرام به این شکل است که تمام مطالب گروه ها را ذخیره می کند. به این دلیل بعد از مدتی، عملکرد گوشی کند خواهد شد. یا تلگرام دیگر قادر به دانلود فایل ها نیست. برای پاکسازی این تاریخچه، می توانید وارد تنظیمات گوشی شوید و بعد از آن، گزینه Application را بزنید تا به لیست نرم افزارهای گوشی تان وارد شوید. حالا تلگرام را پیدا کنید و وارد تنظیماتش شوید. اینجا می توانید با زدن گزینه Clear Data و Clear Cash گوشی تان را از هنگ نجات بدهید. توجه داشته باشید که در این روش تمام اطلاعات تلگرام حذف خواهد شد.

ممکن است پک های استیکر خود به خود حذف شوند؟

خیر، حذف نمی شود. ظرفیت استیکرهای تلگرام ، البته در ورژن های پایین تر، تا 20 پک بیشتر جواب نمی دهد. یعنی اگر پک های شما به 21 رسید، آن وقت خود تگلرام برایشان اولویت بندی می کند و آن مجموعه هایی را که بیشتر از آنها استفاده کرده اید، به ترتیب در لیست قرار می گیرند. برای آنکه استیکر مورد نظرتان را وارد لیست کنید، دو راه دارید:یا استیکرهای دیگر را حذف کنید یا اینکه تلگرامتان را آپدیت کنید. 

پک استیکر را چطور حذف کنم؟

استیکرهایی را اضافه کرده اید که استفاده از آنها آبرویتان را به خطر می اندازد؟ می ترسید توی گروه خانواده دستتان اشتباهی برود روی یکی شان و مغضوب فامیل شوید؟ برای پاک کردن یک مجموعه استیکر، وارد منوی اصلی تلگرام شوید بعد از آن گزینه استیکر را بزنید. لیست همه استیکرهای شما اینجاست. روی هر کدام کلیک کنید. لیست همه استیکرهای شما اینجاست. روی هر کدام کلیک کنید، منوی آن باز می شود که از طریق گزینه remove sticker می توانید پک مورد نظر را حذف کنید.

چگونه به گروهی که از آن خارج شده ایم، برگردیم؟

گر اشتباهی از یک گروه خارج شدید، نگران نباشید. شما می توانید از طریق یکی از آپشن های مخفی تلگرام به آن گروه برگردید. برای این کار کافی است به آدرس وب تلگرام (http://web.telegram.org) بروید و بعد، با زدن شماره تان وارد محیط کاربریتان شوید. بعد از آن در منوی گروه مورد نظر گزینه Return to group را می زنید و دوباره عضو گروهی می شوید. البته این قابلیت، فقط در صورتی عملی است که بعد از ترک گروه، هیستوری آن را کاملا حذف نکرده باشید.

ایجاد گروه در تلگرام

همان طور که از اسمش پیداست برای درست کردن گروه از این گزینه استفاده می شود. این ویژگی یکی از اولین امکاناتی بود که طرفداران وایبر و واتس اپ را به تلگرام کشاند. واتس اپ هم همین قابلیت را داشت، اما رابط کاربری اش سخت تر بود و در آن ادمین نقش بی بدیلی داشت.

پیش نمایش استیکرها در سایز اصلی و در همه جا

آخرین ویژگی جدیدی نیز که به تلگرام اضافه شده است امکان پیش نمایش استیکرها با نگه داشتن انگشت روی آن‌ها است که پیش از این تنها در بخش استیکرها، و البته در سایز معمولی صورت می گرفت. با دریافت این بروزرسانی اما علاوه بر اینکه می توانید پیش نمایش استیکرها را در سایز اصلی مشاهده کنید، این امکان را در هرجایی که استیکری وجود داشته باشد نیز در اختیار خواهید داشت.

امکان اشتراک‌گذاری یک پست مشخص در یک کانال

این امکان نیز یکی از موارد مهم و قابل توجه در این بروزرسانی به حساب می آید که وجود آن می توانید بسیار مورد استقابل کاربران قرار بگیرد. تا پیش از این، هنگامی که شما در یک کانال روی آیکون فلش (QuickShare) لمس می کردید، یک پنجره جداگانه نمایش داده می شد که نام دوستان شما در آن قابل مشاهده بود و می توانستید با انتخاب هر فرد، پست مربوطه را برای او فوروارد کنید. با دریافت این بروزرسانی، در همین پنجره شاهد گزینه‌ی جدیدی با عنوان Copy Link خواهید بود که اقدام به ساخت و کپی یک لینک اختصاصی به پست مورد نظر می کند و می توانید آن را برای دوستان خود ارسال کنید.

امکان افزودن امضا به پست‌ها در کانال

اکثر کانال‌هایی که در حال فعالیت هستند بیش از یک ادمین و نویسنده دارند اما به دلیل محدودیت‌هایی که تا به امروز وجود داشت، پست‌های ارسال شده فارغ از نویسنده‌ی آن، همگی به اسم کانال منتشر می شد. با دریافت این بروزرسانی جدید اما می توانید برای هر ادمین یک نام نمایشی به دلخواه مشخص کنید تا در پست‌های ارسالی توسط وی، این نام نمایش داده شود. البته این نام به پروفایل نویسنده لینک داده نخواهد شد و تنها جنبه‌ی نمایشی دارد. برای تنظیم امضاها کافیست تا به Chanell Info وارد شوید.

 

امکان ویرایش پیام‌ها در کانال و سوپرگروه‌ها

با دریافت این بروزرسانی، مدیران کانال‌ها و سوپرگروه‌ها به یک امکان فوق العاده کاربردی دست پیدا خواهند کرد که به کمک آن می توانند نوشته‌های ارسال شده را ویرایش کنند. اگرچه خیلی بهتر بود که این امکان برای تمامی کاربران و چت‌های خصوصی نیز فعال می شد اما در حال حاضر مدیران کانال‌ها و سوپرگروه‌ها می توانند پست‌هایی که ارسال کرده اند را در صورت نیاز ویرایش کنند تا دیگر نیازی به حذف و ارسال مجدد مطالب نباشد. برای این امر می توانید با لمس پیام‌های ارسال شده و انتخاب گزینه‌ی Edit، اقدام به ویرایش پست‌ها کنید.

 

صفحه‌ها

جدیدترین اخبار تلگرام

اضافه شدن آیکون Quick Share به ربات‌ها اضافه شدن Quick Share به کانال‌ها یکی از بهترین تصمیم‌های این برنامه بود که اشتراک گذاری مطالب را فوق العاده سریع تر و آسان تر از گذشته کرد. حال این گزینه‌ی محبوب به ربات‌ها نیز اضافه شده است و می توانید پست ها، عکس‌ها و دیگر مواردی را که ربات‌ها به شما تحویل می دهند، توسط Quick Share برای دوستان خود ارسال کنید.
ارمغان‌های آپدیت جدید تلگرام تلگرام در نسخه ۳.۱۵ امکان پین کردن پیام‌های مهم را برای شما فراهم کرده است و برای کاربران اندروید نیز سه ویژگی از جمله چرخش چندین درجه تصاویر، تماشای فیلم‌های یوتیوب همزمان با چت کردن و فرستادن پیام‌ گروه‌ها به چت مخفی به ارمغان آورده است. به گزارش ایسنا، شاید شما هم از کسانی باشید که احتمالا ده‌ها چت فعال در تلگرام دارند، اما هیچ یک از آنها زمانی که یک پیام جدید از مادر، همسر یا رئیستان از دست... ادامه مطلب
انتقال اکانت تلگرام به شماره جدید بدون از دست دادن اطلاعات چند روز پیش در بخش مقالات یکی از کاربران در مورد انتقال کامل اکانت تلگرام بدون از دست رفتن داده ها به شماره جدید و تغییر شماره اکانت فعلی را سوال کرده بودند که بازدید کننده های عزیز به طور مختصر پاسخ داده بودند . انجام دادن این کار بسیار ساده است و با چند تب ساده بر روی گزینه های اصلی می توانید اینکار را انجام بدهید . با تغییر شماره تمام اطلاعات حساب تلگرام شما بدون حذف شدن به شماره جدید انتقال... ادامه مطلب
رباتهای تلگرامی فعالیت مخرب دارند؟ ربات‌های تلگرامی در واقع یکی از قابلیت ها و یا افزونه‌های جانبی پیام رسان تلگرام هستند که امکان تعامل کاربر با آن‌ها از طریق ارسال پیام و فرمان های متفاوت وجود دارد. محمد حسنی - کارشناس فضای مجازی - در گفت‌وگو با ایسنا، درباره ماهیت رباتهای تلگرامی اظهار کرد: ربات تلگرامی یک برنامه است که بر روی یک سرور اجرا می‌شود و تلگرام هم یک واسط ایمن، برای تبادل بین شما و برنامه موجود در آن سرور است یا به... ادامه مطلب
راه‌اندازی نخستین بات بازی‌های تلگرامی   نخستین بات گیم‌های تلگرامی از سوی "موبازی"، عرضه‌کننده بازی‌های آنلاین موبایل، راه‌اندازی شد و در اختیار کاربران تلگرام قرار گرفت.   به گزارش سرویس بازار ایسنا، ربات‌ها هر روز شکل و رنگ تازه‌ای به خود می‌گیرند و با پیشرفت تکنولوژی و ظهور شبکه‌های اجتماعی خلاق و نوآوری چون تلگرام، مدت‌ها است که ربات‌های تلگرام بخش جدایی‌ناپذیر این پیام‌رسان شده‌اند و توانسته‌اند با خدماتی که ارایه می‌دهند،... ادامه مطلب
جادوی تلگرام 10 میلیارد تومان کمک کرد   10میلیارد تومان در 10 روز! این جادوی شبکه‌های اجتماعی است که به خیرین دست اندر کار ساخت یک بیمارستان در شهرستان خمینی شهر کمک کرد تا درخواست خود برای جذب کمک های مردمی را به گوش سایر مردم برسانند تا به گفته مدیرعامل مجمع خیرین بیمارستان ساعی خمینی شهر خیرین فقط در یک روز دو میلیارد تومان به این بیمارستان کمک کنند.   جواد کمالی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در رابطه با این موضوع، اظهار کرد:... ادامه مطلب
رقیب جدید تلگرام در راه است   شرکت مخابراتی روسی «روس تلکام» قصد دارد تا پایان سال جاری میلادی پیام‌رسان خود با نام «الو» را راه‌اندازی کند.   به گزارش ایسنا، سرگی کالوگین - مدیر این کمپانی - گفت: اپلیکیشن جدید در مرحله نخست برای مکالمه صوتی از طریق انتقال داده طراحی شده است.   به گفته وی از مهمترین ویژگی‌های متمایز این پیام‌رسان اتصال آن به شماره تلفن شهری است.   به گزارش تاس، بسیاری از برنامه‌های پیام‌رسان تلفن‌های... ادامه مطلب