در آخرين نسخه منتشر شده از پيام‌رسان تلگرام، قابليت‌هاي جديد و کاربردي زيادي ديده مي‌شود که اغلب مربوط به بخش کنترل و مديريت سوپرگروه‌ها در اين برنامه است.

يکي از اين ويژگي‌هاي تازه افزوده شده به تلگرام، قابليت کنترل و مديريت فعاليت ادمين‌ها در سوپرگروه‌‌هاي آن است. شما در اين نسخه مي‌توانيد براي سوپر گروه‌تان ادمين‌هاي مختلف انتخاب کنيد و فعاليت هرکدام را محدود کنيد.

به‌عنوان مثال زماني که مي‌خواهيد فردي را به ليست ادمين‌هاي گروه اضافه کنيد مي‌توانيد مرز توانايي‌هاي آن شخص را به عنوان مدير تعيين کنيد. اين که ادمين مورد نظر بتواند فرد جديدي را به گروه بياورد، افراد را بن کند، اشخاص جديد را به‌عنوان ادمين برگزيند و بسياري ديگر از اين قبيل فعاليت‌ها توسط شما قابل تعيين خواهند بود.

براي مديريت فعاليت ادمين‌ها بايد مراحلي را که در ادامه توضيح داده‌ايم، به‌ترتيب انجام دهيد:

تلگرام‌ را به آخرين نسخه موجود آپديت کنيد. دقت کنيد موارد گفته شده تنها در جديدترين نسخه اين اپ قابل دسترس خواهند بود.
پس از باز کردن سوپرگروه مورد نظر، با کليک بر روي تصوير پروفايل، وارد بخش اطلاعات شويد.

در صفحه باز شده بر روي دکمه تنظيمات که در تصوير پايين مشخص شده است، کليک کنيد.

در صفحه Manage Group وارد قسمت Administrators شويد.

در اين صفحه مي‌توانيد تمامي ادمين‌هاي گروه را مشاهده کنيد. در بخش ابتدايي به طور کلي مي‌توانيد مشخص کنيد که ادمين‌هاي ديگر هم بتوانند عضو بياورند يا فقط شما که ادمين ارشد هستيد قادر به انجام اين کار باشيد.

در صورتي که افراد مورد نظرتان را قبلا ادمين کرده‌ايد، بر روي پروفايل شخص کليک کنيد؛ در غير اين صورت بر روي Add Administrator کليک و شخص مورد نظر را براي ادميني انتخاب کنيد.

در صفحه جديد بايد اختيارات ادمين انتخاب شده را تعيين کنيد و در آخر براي اعمال شدن تغييرات بر روي آيکون تيک بالا کليک کنيد. در ادامه موارد موجود را به ترتيب توضيح داده‌ايم.

Change Group Info: امکان تغيير دادن اطلاعات گروه
Delete Messages: امکان حذف پيام توسط ادمين
Ban Users: امکان بن کردن اعضا توسط ادمين مورد نظر
Pin Messages: توانايي در پين کردن پيام‌ها
Add New Admins: توانايي تعيين کردن ادمين‌هاي جديد

در آخر شما مي‌توانيد براي حذف کردن فرد از ادميني، وارد بخش Administrators شويد و از آ‌ن‌جا با کليک بر روي فرد مورد نظر و انتخاب گزينه Dismiss admin آن را از ادميني کنار بگذاريد.

نظر شما درباره اين آموزش و قابليت‌هاي جديد تلگرام چيست؟