آموزش فوروارد کردن یک پیام به چندین نفر در تلگرام

 

   

 

این روزها تلگرام به حدی در میان مردم معروف شده که به راحتی می‌توان آن را یکی از ابزارهای مهم ارتباطی معرفی نمود. این پیام‌رسان روزبه‌روز با معرفی ویژگی‌های جدید محبوبیتش را در میان کاربران افزایش می‌دهد و بدین ترتیب کار را برای سایر برنامه‌های موجود در این زمینه، سخت‌تر می‌کند.

 

چندی پیش تلگرام آپدیت جدیدی را برای اپلیکیشنش منتشر کرد که قابلیت‌های جذابی را به آن افزوده است.

یکی از این ویژگی‌های کاربردی جدید مربوط به فوروارد پیام‌‌های مختلف به کاربران است. تا پیش از این آپدیت، کاربران قادر به فوروارد کردن یک پیام مشخص به چند مخاطب نبودند و باید یکی یکی دریافت‌کننده پیام را برای فوروارد پیام انتخاب می‌کردند.

اما در آخرین آپدیت، این قابلیت افزوده شده تا بتوانید یک پیام خاص را به‌طور مشخص برای چندین نفر به‌طور همزمان ارسال کنید.

برای انجام این کار، یعنی فوروارد یک پیام به چند نفر به‌طور هم زمان، مراحل زیر را به‌ترتیب طی کنید:

  1. تلگرام را به‌ آخرین نسخه موجود آپدیت کنید.
  2. وارد صفحه مربوط به چت مورد نظر شوید و انگشت خود را روی چت نگه‌دارید.
  3. با نمایان شدن نوار جدید در بالا، بر روی فلشی که سمت راست را نشان می‌دهد، کلیک کنید.

  1. در صفحه باز شده باید فرد و یا افرادی را که می‌خواهید پیام را برایش ارسال کنید، مشخص کنید. در این بخش با نگه‌داشتن انگشت بر روی چت هر شخص یک علامت سبز رنگ نمایان می‌شود که نشان‌دهنده افراد گیرنده پیام فوروارد شده شما خواهد بود.

  1. در آخر بر روی بر روی دکمه ارسال کلیک کنید تا پیام مورد نظر شما به اشخاص انتخاب شده، فوروارد شود.

هنگام فوروارد پیام‌ها به اشخاص مختلف در یک‌ زمان در کنار دکمه ارسال، محلی برای نوشتن متن موجود بوده که همراه با پیام‌های فوروارد شده از طرف شما برای اشخاص مورد نظر ارسال می‌شود.