آي تي رسان/ دانلود ويس (voice) در تلگرام به صورت يک فايل صوتي به شما کمک مي‌کند تا آن‌ها را براي هميشه در دسترس داشته باشيد و از از هر ويس مانند موزيک‌ استفاده کنيد. در اين مقاله به شما نحوه تبديل فايل‌هاي ويس را به يک فايل صوتي قابل دانلود، آموزش مي‌دهيم تا توسط آن بتوانيد به‌راحتي ويس‌هاي تلگرامي‌تان را دانلود کنيد و علاوه بر اپ تلگرام، قادر به اجراي آن‌ها در ساير موزيک‌پليرها هم باشيد. در ادامه همراه ما باشيد.

اگر مي‌خواهيد ويس‌هاي تلگرام‌ را دانلود و با موزيک‌پلير دستگاه خود اجرا کنيد، مي‌توانيد توسط دو روش اين کار را انجام دهيد. روش اول بسيار ساده بوده و تنها نياز به استفاده از يک ربات در اين زمينه دارد. اما روش دوم کمي دشوارتر بوده که از آن براي زماني مي‌توانيد استفاده کنيد که ربات معرفي شده در بخش اول در دسترس نيست و يا به درستي کار نمي‌کند.

براي دانلود ويس‌ در تلگرام و تبديل آن به فايل‌هاي موزيک مراحل زير را به ترتيب دنبال کنيد:

وارد آي‌دي MediaConvertBot@ شويد.
بر روي دکمه Start کليک کنيد تا ربات آماده استفاده شود.

ويس مورد نظرتان را براي ربات بفرستيد. ويس شما مي‌تواند يا به صورت مستقيم با ضبط کردن آن در همان زمان ارسال شود و يا اين‌که با فوروارد کردن از جاي ديگر به ربات فرستاده شود.

بعد از ارسال ويس، يک فايل جديد براي‌تان ارسال مي‌گردد. در بخش پاييني فايل ارسال شده گزينه Convert to Audio را انتخاب کنيد.
کمي منتظر بمانيد تا ويس شما به‌صورت فايل صوتي قابل دانلود براي‌تان ارسال شود. بعد از دريافت فايل مي‌توانيد آن را مانند همه فايل‌هاي موزيک، دانلود و ذخيره کنيد.
روش ديگري براي دانلود ويس‌هاي تلگرام وجود داشته که کمي دشوارتر از روش بالا است. براي استفاده از اين روش نياز به يک فايل منيجر داريد. توسط فايل منيجر وارد حافظه داخلي گوشي شويد و از آن‌جا پوشه Telegram را پيدا و بر روي آن کليک کنيد. در صفحه باز شده چند پوشه قرار گرفته که Telegram Audio محل ذخيره‌سازي تمامي ويس‌هاي تلگرام است. با وارد شدن به اين پوشه مي‌توانيد به فايل‌ تمامي‌ ويس‌ها دسترسي داشته باشيد و آن‌ها را به صورت فايل به اشتراک بگذاريد.

براي استفاده بهتر از اين آموزش به مواردي که در ادامه به آن‌ها اشاره مي‌کنيم، توجه کنيد:

فايل‌هاي ويس دانلودي همه با فرمت ogg ذخيره مي‌شوند که به‌راحتي در گوشي‌هاي موبايل و ساير پخش‌‌کننده‌ها پشتيباني مي‌شوند.
توسط ربات MediaConvertBot مي‌توانيد براي فايل صوتي خود کپشن ايجاد کنيد، کپشن را حذف کنيد، عنوان و نام خواننده را تغيير دهيد و به‌طور مستقيم فايل را در کانال مورد نظرتان به اشتراک بگذاريد.
اين ترفند در تلگرام نسخه کامپيوتر هم قابل استفاده است.
انجام اين عمليات به‌صورت برعکس، يعني تبديل فايل‌هاي صوتي به ويس در تلگرام موجود بوده که مي‌توانيد از طريق اين لينک به آموزش آن دسترسي پيدا کنيد.
نظر شما درباره اين آموزش چيست؟ آيا آن را کاربردي مي‌‌دانيد؟